سوالات متداول

«اتاق فرار» یک بازی فیزیکی گروهی، ماجراجویانه و مهیج است که در آن بازیکنان در یک اتاق وارد شده و بایستی در یک مدت زمان معین با حل کردن چند معمای به هم پیوسته، مسیر خروج را پیدا کنند. راه حل معماهای فکری و پازل‌های فیزیکی بازی در لا به لای سرنخ‌هایی در محیط اتاق پنهان شده‌اند که شما و گروهتان باید مرحله به مرحله با بررسی دقیق نشانه‌ها، آنها را پیدا کنید.
شما و گروهتان وارد یک اتاق می‌شوید و درب پشت سر شما بسته می‌شود. روند بازی به صورتی است که شما باید با حل کردن معماهای موجود در بازی راه حل خروج را پیدا کنید، اما در هر لحظه که احساس کنید احتیاج دارید از بازی خارج شوید، درب برای شما باز خواهد شد.
شما بایستی یک تیم ۳ تا ۶ نفره تشکیل دهید. مهارت‌های جدید خود را کشف کنید و یک رهبر انتخاب کنید تا بتواند هماهنگی شما در لحظات حساس حفظ کند. وقتی که درها قفل می‌شوند، فقط همکاری تیمی می‌تواند گروه شما را به راه خروج برساند!
به صورت میانگین ۱/۳ گروه‌ها موفق به فرار از اتاق می‌شوند. با اینکه هدف بازی فرار از اتاق است، اما لذت آن محدود به موفقیت یا عدم موفقیت در فرار نمی‌شود. بازی احتیاج به هیچ مهارت خاص یا سطح معینی از هوش نداشته و توانایی خواندن و نوشتن فارسی کافی است!
قطعاً! اتاق فرار یک تجربه‌ی منحصر به فرد است که اثر آن تا مدت‌ها در ذهن شما باقی خواهد ماند. مراحل بازی با دقت فراوان و به منظور اثرگذاری بالا طراحی شده و یک سیر داستانی را نیز دنبال می‌کنند.
این بازی برای هر شخصی در رده‌ی سنی بزرگ‌‌تر از ۱۴ سال و از هر جنسیتی مناسب است. شما می‌توانید تیم خود را از میان دوستان، همکاران، همکلاسی‌ها و خانواده‌ی خود انتخاب کنید و از یک تجربه‌ی هیجان‌انگیز در کنار یکدیگر لذت ببرید.
بسته به تعداد بازیکنان حاضر در تیم شما، قیمت بلیط برای هر نفر متغیر است.هر چه تیم شما بزرگتر باشد، هزینه‌ی کمتری بایستی برای تهیه‌ی بلیط پرداخت کنید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی رزرو بازی مراجعه نمایید.
در صورتی که از سایت‌های تخفیفی بلیط تهیه کرده‌اید، می‌توانید در صفحه‌ی رزرو بازی بعد از انتخاب سانس مورد نظر خود، گزینه‌ی «کد تخفیف دارم» را انتخاب نمایید. در غیر این صورت، با انتخاب گزینه‌ی پرداخت نقدی، یک شماره‌ی کارت برای شما نمایش داده خواهد شد که بایستی بیعانه‌ی مشخص شده را به آن واریز کرده و فرم مربوطه را پر کنید.
رپیتون در سنت زرتشتی نام یکی از پنج گاه روز و همچنین نام ایزدی است که سرپرستی این بخش از زمان را برعهده دارد. گاهِ رپیتون «زمانی» است که اسطورهٔ آفرینش زرتشتی پیرامون آن شکل می‌گیرد. به همین دلیل ساعاتی از روز که بزرگترین تجلی نور یعنی «خورشید»، به اوج روشنی و گرمای خود می‌رسد، «گاه‌رپیتون» نامیده شده است که برابر با ساعت ۱۲ ظهر تا ۳ بعد از ظهر است. در میان فصول سال نیز، فصل تابستان ازآنِ اوست.
رپیتون در حال حاضر فقط یک اتاق فرار دارد، که نام آن «اره» است و به میزان کمی هم از داستان سلسله فیلم‌های معروفی به همین نام استفاده کرده است.
شما در دام یک قاتل سریالی گرفته شده‌اید. در یک اتاق تاریک در یک خانه‌ی متروک در حالی که دستانتان با زنجیر بسته شده است از خواب بیدار می‌شوید و به سرعت متوجه می‌شوید که وارد یک بازی اجباری شده‌اید که باید به قوانین آن احترام بگذرید! قاتل زهری را وارد بدن شما کرده است و فقط ۶۰ دقیقه فرصت دارید تا یا از اتاق فرار کرده و اثر سم را خنثی نمایید.